RU

В Україні з'являться електронні лікарняні

28.01.2020, 13:32
В Україні з'являться електронні лікарняні - Фото
Фото: depositphotos.com

В Україні з 1 квітня планують ввести електронний лікарняний. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль на брифінгу "Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи".

За словами Коваля, це буде перший етап. "Цей крок дозволить навести порядок в системі й продовжити боротьбу з корупцією в сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію в системі соціального страхування України", - підкреслив він.

Заступник міністра додав, що такий крок передбачає автоматизацію процесів і дає можливість відстежити весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.

Через реєстр в Пенсійному фонді інформація буде автоматично передаватся до Фонду соцстрахування. "В установі відразу знатимуть, що людина захворіла й повинна отримати компенсацію - оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим", - зазначив Коваль.

Серед гарантій прозорості в системі електронних лікарняних заступник міністра назвав такі пункти:

- Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом. Ведеться персональна відповідальність лікаря, який видав цей документ;
- Електронний обіг дозволить відстежити, чи профільним лікарем був виданий лікарняний;
- Можливість відстежувати "схеми", коли на лікарняний відправляється половина співробітників, які продовжують працювати і отримують виплати з Фонду соцстрахування.

Коваль резюмував, що перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров'я.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини