RU

В Україні зрівняли права матері і батька на отримання відпустки для догляду за дитиною

06.05.2021, 22:00
В Україні зрівняли права матері і батька на отримання відпустки для догляду за дитиною - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Президент  Володимир Зеленський підписав закон, що забезпечує рівні можливості матері і батька для догляду за дитиною, який Верховна Рада прийняла 15 квітня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Документ покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіків і жінок в питанні поєднання роботи з сімейними обов'язками – усуваються обмеження прав батька на відпустку для догляду за дитиною.

Раніше така відпустка батькові, бабусі, дідусеві або іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, надавалася на підставі довідки з місця роботи або навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

Таким чином лише мати могла делегувати право на декрет іншим членам сім'ї.

Також у випадках, якщо мати дитини – самозайнята особа або ФОП, батько не міг скористатися відпусткою для догляду за дитиною.

Тепер законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків.

Крім того, закон, що підписав Зеленський, вводить новий вид відпустки – одноразову відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яка оплачується за рахунок роботодавця.

Така відпустка буде надаватися комусь одному: чоловікові, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений із матір'ю дитини, але проживає спільно; бабусі, дідові або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

Також встановлено право працівників обох статей, що мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

  • 12 березня Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання до дитини, розповсюдження дитячої порнографії, а також про введення механізму захисту дітей, які стали жертвами насильства.

Читайте також: В Україні введуть європейські вимоги до дитячого харчування

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини