В Україні зареєстровано другий випадок захворювання дифтерії

21.06.2018, 16:15
В Україні зареєстровано другий випадок захворювання дифтерії - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, зазначили в МОЗ

У Рубіжному Луганської області зареєстровано другий випадок захворювання дифтерії в цьому році. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна і безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безкоштовно як для дітей, так і для дорослих", - відзначили в прес-службі.

Фахівці додали, що рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким: лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДС у віці 18 місяців минулого року, менше половини дорослих.

Для дітей централізовано закуповується вакцина проти коклюшу, дифтерії та правця АКДС (з цільноклітинним кашлюковим компонентом, дає найкращий захист, - ред.). Також є вакцина для профілактики дифтерії та правця АДС і вакцина для профілактики дифтерії та правця з зменшеним вмістом антигену АДС-М, яку застосовують для дорослих. На 1 червня 2018 року в Україні є 2 млн 200 тис доз вакцини АКДС, 557 тис доз АДС і 5 млн 200 тис доз АДП-М.

"Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки і загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем", - підкреслили в прес-службі.

31 січня 2018 року в Рубіжному був зафіксований перший випадок захворювання на дифтерію.

Читайте також: Комаровський роз'яснив, як правильно робити щеплення від дифтерії

Під час епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, майже 700 з них померли.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих