RU

В Україні запустили сайт для перевірки бюджетних видатків на боротьбу з COVID-19

26.05.2020, 18:56
В Україні запустили сайт для перевірки бюджетних видатків на боротьбу з COVID-19 - Фото
Ілюстративне фото: Ronald Wittek/EPA

Громадська організація Антикорупційний штаб запустила  сайт, за допомогою якого можна перевірити витрати бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сайт містить інформацію про заклади охорони здоров'я будь-якого міста чи села, лікарські засоби або послуги конкретного закладу. Також там можна залишити скаргу про прояви корупції.

Мета проекту - зробити процес закупівель медичних масок, рукавичок, апаратів ШВЛ максимально прозорим, щоб кожен українець міг перевірити медичні закупівлі свого міста.

Так, за даними творців сайту, які посилаються на Prozorro, найбільше коштів на закупівлі витратили в Київській (більше 1,16 млрд грн), Одеській (271 млн грн), Львівській та Дніпровській областях (понад 230 млн грн). Найменше, згідно з наведеними даними, закупили Кіровоградська та Івано-Франківська області - на 21,6 млн грн і 32,5 млн грн відповідно. Дані - станом на 26 травня.

  • 18 квітня президент Володимир Зеленський підписав зміни до держбюджету, які були прийняті Верховною Радою 13 квітня. Зміни передбачають збільшення фінансування МОЗ, допомогу пенсіонерам і безробітним, а також створення фонду для боротьби з COVID-19 і його наслідками.
  • На фінансування фонду для боротьби з коронавірусом у держбюджеті передбачили 64,7 млрд грн. У Мінфіні уточнили, на що підуть гроші.
  • За даними Рахункової палати, в Україні витрати на боротьбу з COVID-19 із 2 березня до 27 квітня перевищили 1,18 млрд грн. Зокрема, з держбюджету витрачено 420 млн грн, з місцевих - 720 млн грн.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини