RU

В Україні виявлено "комплекс зв'язку" для російських спецслужб

10.01.2020, 15:20
В Україні виявлено
Хакеры

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ виявив на території України комплекс телеком-обладнання для забезпечення протиправної діяльності бот-ферм, а також для організації завідомо неправдивих повідомлень про факти мінувань держорганів, об'єктів соцінфраструктури.

Про це йдеться в судовій ухвалі київського суду, який схвалив арешт вилучених засобів зв'язку в процесі обшуку оперативниками підозрюваних 4 грудня.

Йдеться про арешт 7892 сім-карт мобільних операторів. Серед них: TELE2 - 6895 одиниць, Lycamobile - 5, 3Mоbile - 287, Київстар - 428, Beeline - 211, Мегафон - 5, Vodafone - 1.

За інформацією СБУ, вони використовувалися російськими спецслужбами. За версією слідства, до створення комплексу причетні і двоє громадян України: уродженець с. Головине Черняхівського району Житомирської області й уродженка Києва. Їх імена приховані.

Оперативним підрозділом встановлено, що вказані особи, причетні "до надання послуг із прихованою реєстрацією в будь-яких сервісах мережі інтернет через СМС-повідомлення і послуг із використання віртуальних мобільних телефонів, які складно відстежити правоохоронним органам".

Рекламуючи зазначену діяльність у даркнеті та на хакерських форумах, підозрювані використовували в комплексі SIM-карти України, РФ, Казахстану і Польщі.

У поясненнях СБУ в ухвалі суду уточнюється, що в більшості цих країн сім-карту можна придбати лише при наявності паспорта або кураторства ФСБ РФ (оптова «тіньова» реалізація SIM-карт).

Зазначений комплекс зв'язку, за версією слідчих, також активно використовується російською стороною й особами, причетними до діяльності терористичного угруповання ДНР для контактів невстановленого характеру з абонентами з числа жителів України.

Крім того, зазначене обладнання може використовуватися, за версією слідства, для здійснення наступних дій:

- реєстрації в соціальних мережах (можливо, для створення бот-ферм) електронних гаманцях (зокрема, заборонених на території України);

- для переведення в готівку грошових коштів (через служби таксі UBER, YANDEX TAXI т.інш.);

- для здійснення шахрайських дій з використанням торговельних майданчиків (OLX, AVITO, YOULA).

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини