RU

В Україні в 2021 році зросла летальність від коронавірусу – МОЗ

19.04.2021, 16:59
В Україні в 2021 році зросла летальність від коронавірусу – МОЗ - Фото
Ілюстративне фото: Роман Балук

В Україні в 2021 році зросла летальність при захворюванні на коронавірус. У 2020 році вона становила 1,7%, цього року – 2,4%. Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Родина.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Родина сказав, що ЦОЗ проаналізував смертність за минулий і цей рік.

"Трохи більше 1 мільйона захворіло в 2020 році, і показник летальності був 1,7%... Це досить такий типовий показник смертності, він може відрізнятися в різних країнах, але це нормальний показник. У 2021 році летальність збільшилася і зараз вона становить 2,4%", – сказав Родина.

Довідка. Летальність – це відсоток померлих серед кількості підтверджених випадків COVID-19.

За його словами, з початку року в Україні зареєстрували 900 000 випадків коронавірусу. Фахівець відзначив, що за 3,5 місяці захворіло майже стільки ж, скільки за 10 місяців минулого року.

"Інтенсивність поширення хвороби збільшилася, летальність збільшилася. І одне з пояснень – це поширення британського, південно-африканського штамів", – додав директор ЦГЗ.

Він нагадав, що ці штами поширюються швидше, і перебіг хвороби при них тяжчий.

Британський штам, за словами представника МОЗ, поширений у 21 регіоні, південно-африканський зафіксований у Полтавській області.

  • За даними МОЗ на 24 березня, вище 2% летальність зафіксована в Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Львівській областях.
  • У дослідженні Національної академії наук говориться, що в Україні з початку пандемії з 8 446 пацієнтів із COVID-19, які знаходилися на штучній вентиляції легенів, померло 7 479 осіб.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко пояснив, що висока летальність серед пацієнтів із коронавірусом на ШВЛ – не особливість України, а особливість коронавірусної хвороби. У різних країнах світу показник летальності серед пацієнтів на ШВЛ становить від 50 до 90%.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини