RU

В Україні почали звільняти частоти для 5G

19.11.2020, 10:47
В Україні почали звільняти частоти для 5G - Фото
Михайло Федоров (Фото: пресслужба президента)

Одна з основних цілей Мінцифри – забезпечити 95% українців доступом до швидкісного мобільного інтернету на наступні 3 роки. Про це повідомив міністр цифрової трансформації  Михайло Федоров під час брифінгу за результатами засідання уряду.

Він нагадав, що минулого тижня уряд ухвалив план розвитку 5G.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"А вже сьогодні зробили перші кроки виконання цього плану. Затвердили план вивільнення частот для поширення 5G", – зазначив Федоров.

План передбачає вивільнення смуг радіочастот, діапазони яких займає телебачення, для впровадження радіотехнології LTE в діапазонах 790-862 МГц, 694-790 МГц.

Вивільнення частот –  не завадить роботі телебачення, адже воно буде працювати в нижчих діапазонах.

Також він зазначив, що впровадження технології 5G не повинно спровокувати зростання ціни на мобільний зв'язок в Україні.

"З огляду на те, що при розгортанні 5G вже вся країна на 95% буде покрита 4G, то буде висока конкуренція між технологіями. Тому робити дорожче, або робити все для того, щоб подорожчала ця технологія, буде неправильним для операторів. З огляду на ринкову економіку, в якій ми активно розвиваємося як країна, мені здається, що все-таки збільшення цін не буде", – сказав Федоров.

Він додав, що швидкість покриття території України також буде залежати від операторів.

  • Минулого тижня уряд затвердив план розвитку 5G в Україні. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G планується на жовтень наступного року. Початок розгортання мережі 5G очікується з 2022 року у найбільших населених пунктах. У сільській місцевості, віддалених територіях і вздовж автомобільних доріг буде використовуватися 4G.
  • Для впровадження 5G Кабінет Міністрів затвердив план використання радіочастотного ресурсу України до 2025 року. А також доповнений його новими базовими стандартами LTE/LAA, eLTE-U і PMP. Ці зміни дозволять користувачам отримувати більш стабільні і високі швидкості при перегляді відео і прослуховування музики. А також дозволить збільшити покриття і надійність зв'язку, сприятиме автоматизації виробничих технологічних процесів.
  • З липня 2020 року близько 1,5 млн українців вперше підключилися до мобільного 4G-інтернету.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини