RU

В Україні хочуть почати регулювати тарифи інтернет-провайдерів

23.10.2019, 13:50
В Україні хочуть почати регулювати тарифи інтернет-провайдерів - Фото
Фото: depositphotos.com

Депутати профільного комітету ВР з питань цифрової трансформації запропонували зробити доступ до інтернету універсальною послугою для населення. Про це йдеться в законопроекті № 2264 Про електронні комунікації, доопрацьованій версії тексту законопроекту №1083. Він передбачав видачу сім-карт за паспортами і викликав обурення в суспільстві. Після чого документ був відкликаний на доопрацювання міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, так як "потрапив у Раду випадково".

Цього разу депутати пропонують, крім голосового зв'язку, зробити загальнодоступною послугу широкосмугового доступу до інтернету.

Послуга повинна буде забезпечувати пропускну здатність, необхідну для підтримки доступу споживачів до таких сервісів:

1) електронна пошта;

2) пошукові системи, що дозволяють шукати і знаходити будь-який вид інформації;

3) навчання в Інтернеті;

4) Інтернет - газети або новини;

5) сервіс, що допомагає купувати або замовляти товари або послуги в режимі онлайн;

6) Інтернет-банкінг;

7) доступ до послуг електронного урядування;

8) соціальні медіа та миттєві повідомлення;

9) дзвінки та відеодзвінки (стандартної якості).

Держава забезпечує доступність універсальних послуг і їх якість.

Депутати пропонують, щоб тарифи на універсальні послуги встановлювали самі постачальники електронних комунікаційних послуг - тобто провайдери. Для споживачів, чий середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, держава забезпечує компенсацію витрат на отримання універсальних послуг.

Національний регулятор матиме права здійснювати періодично, не рідше ніж раз на 5 років, аналіз ринку відповідної універсальної послуги в певному регіоні. Якщо в результаті аналізу ринку буде встановлено, що ринок є конкурентним, держава не здійснює його регулювання. Якщо за результатами аналізу ринку буде встановлено, що ринок потребує регулювання, національний регулятор має право накласти регуляторні зобов'язання на постачальників універсальних послуг, які мають істотний ринковий вплив в цьому регіоні:

1) щодо розширення території надання послуги;

2) щодо ціни надання послуги (приведення до розміру собівартості з урахуванням прибутку або розміру ціни на аналогічному конкурентному ринку);

3) щодо спільного використання інфраструктури електронних комунікаційних мереж, якщо це необхідно для надання універсальних послуг.

Регуляторні зобов'язання щодо розширення території надання універсальної послуги можуть накладатися тільки в тому випадку, якщо надання послуг може бути компенсовано тарифами або наявним фінансуванням державної програми розвитку універсальних послуг.

Постачальники електронних комунікаційних послуг не матимуть права відмовляти в подальшому наданні універсальних послуг особам з інвалідністю I і II групи, поточна заборгованість яких за отримані послуги не перевищує розміру однієї мінімальної пенсії за віком.

Читайте російською: В Украине хотят начать регулировать тарифы интернет-провайдеров

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини