RU

В Україні 1 жовтня стартував осінній призов в армію: кого і куди

01.10.2018, 11:42
В Україні 1 жовтня стартував осінній призов в армію: кого і куди - Фото
Фото: пресс-служба Минобороны

Сьогодні, 1 жовтня, в Україні почався осінній призов на строкову службу в армію, який триватиме до 30 грудня. Про це свідчить указ №274/2018 президента Петра Порошенка, опублікований на сайті глави держави.

Протягом цього періоду в Збройні Сили України та інші військові формування для проходження служби призовуть 17960 чоловік. У ЗСУ будуть призвані 9010 осіб, до Державної спеціальної служби транспорту - 900 осіб, до Державної прикордонної служби - 1550 осіб, в Національну гвардію України - 6500 осіб.

Згідно з додатком до документа, найбільше строковиків планують закликати з Дніпропетровської (1850), Харківської (1300) і Одеської (995) областей.

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних Сил України.

Юнаки 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Термін служби в армії становить:

  • 18 місяців - для призовників, які не мають вищої освіти;
  • 12 місяців - для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.


У Генштабі ЗСУ раніше уточнили, що жоден військовослужбовець строкової військової служби, який проходить службу в ЗСУ, не залучається до виконання завдань у складі об'єднаних сил на сході України.

Як пише Юридичний портал, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов'язані прибути на призовну дільницю в термін, зазначений у повістці.

У законодавстві зазначено, що неотримання повістки з яких-небудь причин не є підставою для ігнорування призову. Як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

У 2018 році термін осіннього призову продовжили до грудня з метою якісного відбору в зв'язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування Національної гвардії і Державної прикордонної служби.

Захист незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком українців, яка встановлюється з метою підготовки громадян до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших військових формувань, а також правоохоронних органів спецпризначення і Державної спеціальної служби транспорту.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини