RU

В Україну йдуть два нових штами грипу

04.08.2011, 12:53
В Україну йдуть два нових штами грипу - Фото
3022867ed40e7ee8b6dcf1cf172e44f3.jpg

В Україну йдуть два нових штами грипу
Цієї осені та зими в Україні хазяйнуватимуть одразу чотири віруси - по два різновиди грипу А та грипу В. Причому два штами з них ще ніколи не з'являлися в країні. Про це пише Комсомольська правда в Україні.

Зі слів керівника відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. Громашевського АМН України, доктора медичних наук Алли Мироненко, в Україні очікується сезонний грип типу А(Н3N2). "Епідемії, викликані таким типом вірусу, - явище звичайне: більше половини всіх епідемій в нашій країні викликав саме такий підтип вірусу. Але штам буде новий. Він називається А/Перт/16/2009. Причому він є новим не лише для нас, але й для країн Південно-Східної Європи та Росії", - повідомила вона.

Мироненко також зазначила, що штам А/Перт вже побував в країнах Північної Америки та у Великобританії, а ось в Європі в минулому сезоні він зустрічався дуже рідко і до України не дійшов. "Ми виділили всього один такий вірус. Тому наше населення не має до нього імунітету, отже, люди хворітимуть частіше", - вважає лікар.

"Віруси А(Н3N2) викликають більш інтенсивні епідемії, ніж зазвичай, і провокують більше ускладнень, особливо в немолодих людей. Причому частіше за все це ускладнення з боку органів дихання - бронхіти та пневмонії. Адже для немолодих людей запалення легень є досить небезпечним. Це погана новина. А гарна - в тому, що вже почалося виробництво вакцин від сезонного грипу, і цей штам увійшов до їх складу. Так що головна порада стосовно захисту - треба прищеплюватися", - наголосила лікар Мироненко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини