RU

В Україні вшановують ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи

14.12.2010, 10:10

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС встановлений у листопаді 2006 року Указом Президента України Віктора Ющенка на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики.

Як відомо, аварія на енергоблоці N4 Чорнобильської атомної електростанції сталася 26 квітня 1986 року під час проведення проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки. За свідченнями очевидців, у цей час сталося два потужних вибухи з руйнуванням частини реакторного блоку і машинного залу, на енергоблоці N4 ЧАЕС виникла пожежа. До 15 години того ж дня було достовірно встановлено, що реактор зруйнований, а з його розвалу в атмосферу надходить безліч радіоактивних речовин (всього було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів, 190 тонн радіоактивних речовин). Внаслідок аварії сталося найсильніше радіоактивне зараження у радіусі 30 кілометрів. Вибух був настільки потужним, що забруднення того чи іншого ступеня інтенсивності поширилося на значні ділянки території Радянського Союзу (передусім України, Білорусі, Росії) - на площі 160 тисяч квадратних кілометрів. Понад 400 тисяч осіб були переселені.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що війшла до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежні, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менше 90 тисяч осіб) довелося загашувати пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчику станції і забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об'єкт "Укриття", готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

Детальніше про це та інші пам'ятні дати - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини