RU

В Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі

12.04.2011, 15:15

День працівників ракетно-космічної галузі України встановлено у 1997 році указом Президента, враховуючи "значний внесок працівників цієї галузі у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій у народне господарство".

Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України, як і День космонавтики у СРСР, відзначається щорічно 12 квітня. Саме цього дня у 1961 році вперше у світі було здійснено політ людини у космос. З інформаційного повідомлення Телеграфного агентства Радянського Союзу (ТАРС): "12 квітня 1961 року в Радянському Союзі виведено на орбіту Землі перший у світі космічний корабель-супутник "Схід" з людиною на борту. Пілотом-космонавтом космічного корабля-супутника "Схід" є громадянин Союзу Радянських Соціалістичних Республік, льотчик-космонавт Гагарін Юрій Олексійович".

Старт корабля "Схід" проходив на космодромі Байконур. Політ тривав 108 хвилин, за цей час "Схід" облетів навколо земної кулі. Президія Верховної Ради СРСР постановила щорічно цього дня, 12 квітня, відзначати День космонавтики.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини