RU

В Україні можуть ввести відповідальність працівника за зарплату в конверті

22.10.2010, 12:45
В Україні можуть ввести відповідальність працівника за зарплату в конверті - Фото
9076d65e85eb3f3f086a8cd84b6ec985.jpg

В Україні можуть ввести відповідальність працівника за зарплату в конверті
У Державної податкової адміністрації України пропонують ввести відповідальність для працівників, які отримують зарплату "в конвертах" і не інформують про це державні органи. Про це заявив сьогодні під час розширеного засідання колегії Генеральної прокуратури заступник глави ДПАУ Віктор Шейбут.

В.Шейбут зазначив, що результативність роботи державних податкових органів була б значно вищою за умови вирішення деяких проблем, пов'язаних із оподаткуванням фізичних осіб. "По-перше, це введення адекватної солідарної адміністративної, фінансової і кримінальної відповідальності роботодавця за неоформлення співробітника, відповідно до норм чинного законодавства, і співробітника - за неінформування про це державних органів", - пояснив В.Шейбут, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, для співробітників передбачає введення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, тоді як для роботодавця необхідно посилити кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства.

"Ми керуємся тим, що співробітники повинні розуміти, що "чорна" зарплата їм невигідна, а на сьогоднішній день їм всі пояснюють одне: що зарплата у конвертах вигідніша, ніж офіційна... Але це тільки наша пропозиція. Юридична його сторона буде оброблятися у Мін'юсті, у Кабінеті Міністрів. Ми не говоримо, це буде введено вже завтра", - зазначив В.Шейбут.

Крім того, замглави ДПАУ виступив з ініціативою поступового переходу до виплати заробітної плати та інших прибутків виключно в безготівковій формі з метою контролю за операціями суб'єктів підприємницької діяльності при проведенні розрахунків і запобігання тіньовому обігу готівки коштів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини