RU

В СБУ з'явилися перші результати у "справі про Голодомор"

21.09.2009, 15:17

Служба безпеки України вже напрацювала значну кількість матеріалів у "справі про Голодомор", яку було порушено у травні за фактом геноциду-голодомору в Україні у 1932-1933 роках. Перші результати надійшли з Полтавської області.

За інформацією прес-служби СБУ, опитано кілька десятків свідків. У Державному архіві Полтавської області знайдено 43 книги-мартирологів з переліком осіб, померлих у регіоні в 1932-33 роках.

В СБУ заявляють: книги свідчать про те, що більшість смертей у той період була пов'язана з виснаженням організму і хворобами кишково-шлункового тракту.

Під час досудового слідства було також встановлено, що згідно з порівнянням переписів за 1926 рік та за 1937 рік кількість населення, яке проживало на Полтавщині, зменшилася на 950 тисяч осіб.

Як відзначають в СБУ, знайдено матеріали про спецзагони, створені з числа місцевих активістів, які відбирали у людей продукти харчування. Знайшли в області і так звані "чорні дошки" - це списки населених пунктів, де саботували плани заготівель продуктів харчування.

Нагадаємо, Служба безпеки України назвала винних і організаторів геноциду (Голодомору) українців в 1932-1933 роках. Згідно із дослідженнями СБУ, в геноциді (Голодоморі) 1932-1933 років винне керівництво української Комуністичної партії і високопоставлені посадові особи каральних органів вказаного періоду. За фактом геноциду (Голодомору) порушено кримінальну справу.

Голодомор: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини