В повернення Криму вірить кожен другий українець - опитування

22.10.2018, 14:17
В повернення Криму вірить кожен другий українець - опитування - Фото
Российский оккупант в Крыму, 2014 год (фото - Getty Images)

В повернення Криму з-під російської окупації вірять 48% українців, але в те, що це станеться найближчим часом - тільки 5%

Більшість українців - 69% - вважають, що Крим повинен залишатися частиною України. Стільки ж громадян дотримувалися такої думки і в травні 2016 року, говориться в соціологічному дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною служби центру Разумкова.

Вважають анексований Крим частиною Росії 4% (у 2016 році - 7%), а виступають за існування півострова як окремої держави 12% українців.

Більшість опитаних (66%) вважають неприпустимим віддати Росії Крим в обмін на Донбас, а підтримують таку ідею 16%.

При цьому 48% українців налаштовані оптимістично і вірять, що повернення Криму реально. Не вірять в таку перспективу 36%. Але якщо в 2016 році 22% опитаних вважали, що повернення Криму можливо найближчим часом, то зараз в це як і раніше вірять тільки 5% українців.

За фінансові дотації півострову після його повернення виступають 34%, при тому, що проти налаштовані 49%. Половина українців - за кримськотатарську автономію після повернення Криму з-під російської окупації.

41% українців виступають за спрощення режиму в'їзду-виїзду в Крим громадянам України.

Опитування проводилося з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України, крім окупованих території. Опитано 2019 респондентів, похибка не більше 2,3%.

РФ окупувала АР Крим в 2014 році. Верховна Рада оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації півострова Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генасамблея ООН, засудили дії Кремля. Проти РФ були введені персональні та секторальні санкції.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих