RU

В Instagram, YouTube і TikTok стався масовий витік даних - дослідження Comparitech

20.08.2020, 16:09
В Instagram, YouTube і TikTok стався масовий витік даних - дослідження Comparitech - Фото
Фото: pixabay.com

Дані 235 млн користувачів Instagram, YouTube і TikTok опинилися у відкритому доступі через незахищену базу даних, повідомляє неурядова британська група з дослідження безпеки Comparitech. Експерти кваліфікують це як масовий витік даних.

За даними Comparitech, кожен п'ятий запис містив або номер телефону, або адресу електронної пошти. Багато записів містили справжні імена, адреси, рівень залученості й аватар користувачів.

Хоча дані і були доступними для широкого загалу, такий метод збору заборонено в Instagram, YouTube і TikTok. Крім того, обсяги опублікованої інформації роблять її вразливою для кібератак. Головним чином такий аналіз персональних сторінок використовується в маркетингових і шахрайських кампаніях. Зображення та інші дані профілю можуть бути використані шахраями для створення фейкових облікових записів. Як пояснюють у Comparitech, ці акаунти нарощують передплатників, а потім через них просувають шахрайство або дезінформацію.

"Ця інформація, ймовірно, буде найбільш цінною для спамерів і кіберзлочинців, які проводять фішингові кампанії, - каже Пол Бішофф, редактор Comparitech. Навіть незважаючи на те, що дані є загальнодоступними, той факт, що вони просочилися у вигляді добре структурованої бази даних, робить їх набагато ціннішими, ніж кожен профіль окремо".

В Instagram, YouTube і TikTok стався масовий витік даних - дослідження Comparitech

Зразок опублікованих даних. Фото: Comparitech

За його словами, таку базу даних буде дуже просто використовувати ботам для генерування цільових спам-коментарів.

Як заявляють дослідники, до цього може бути причетна компанія Deep Social, що припинила свою роботу в 2018 році після блокування в Facebook та Instagram.

Deep Social - платформа influencer-маркетингу, що незаконно надавала дані більш ніж 47 млн ​​Instagram-блогерів і їх аудиторії. Deep Social, в свою чергу звинуватила гонконгівську компанію Social Data. Остання закрила багатомільйонну базу даних через три години після звинувачення і принесла свої вибачення.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини