RU

В ЄС запрацювала система взаємодії COVID-застосунків

20.10.2020, 10:27
В ЄС запрацювала система взаємодії COVID-застосунків - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

У Європейському союзі запустили систему взаємодії мобільних застосунків для відстеження контактів і ланцюжків зараження COVID-19. Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

З понеділка до системи підключилися перші національні програми: Corona-Warn-App в Німеччині, tracker COVID в Ірландії і Immuni в Італії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Держави-члени запустили свої застосунки для добровільного відстеження контактів і попередження, а (Європейська) Комісія їх підтримала, забезпечивши безпечну взаємодію застосунків", – оголосив комісар ЄС з єдиного ринку Тьєррі Бретон, повідомляючи про початок роботи загальноєвропейської системи Gateway ("Шлюз") .

Їх завантажили в цілому близько 30 мільйонів осіб, що складає дві третини завантажень програм в ЄС.

"Шлюз" забезпечує безперебійну роботу застосунків за межами країни. Таким чином, користувачам потрібно буде встановити тільки один застосунок, і коли вони відправляться до іншої європейської країни, що також бере участь, вони як і раніше будуть отримувати користь від відстеження контактів і отримання попереджень, як у своїй країні, так і за кордоном.

Система не дозволяє ідентифікувати окремих осіб, а також відстежувати місце розташування або переміщення пристроїв, а сама інформація зашифрована, зберігається в мінімальному обсязі і тільки доти, поки це необхідно для відстеження інфекцій.

Більшість держав ЄС вирішили запустити застосунок для відстеження контактів і попередження COVID-19. В цілому 20 програм, заснованих на децентралізованих системах, можуть взаємодіяти через європейський "Шлюз".

Друга група застосунків буде підключена до сервісу наступного тижня після протокольних тестів, перевірок і випуску оновлень. Це чеська eRouska, датська Smitte stop, латвійська Apturi COVID і іспанська Radar Covid. Наступні підключення очікуються в листопаді.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини