RU

УЦОЯО звинуватив "Могилянку" у плагіаті

24.07.2008, 14:02

У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" під час проведення "так званого внутрішнього конкурсного відбору абітурієнтів" до складу тестів було включено окремі завдання з української мови, історії України, хімії, математики та інших предметів, розроблені в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та використані під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 році. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій УЦОЯО.

Згідно із заявою УЦОЯО, довільно відбираючи задачі з тестів, розроблених в Українському центрі оцінювання якості освіти, та складаючи з них тести для внутрішнього конкурсного відбору, у Києво-Могилянській академії елементарно було порушено баланс тестових задач. Так, в математичну частину університетського тесту включено 90% задач, які належать до категорій "дуже складні" та "складні". "Таким чином, основ для порівняння результатів, отриманих абітурієнтами під час зовнішнього оцінювання і внутрішнього конкурсного відбору в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", немає", - йдеться у заяві.

На думку фахівців Центру, подібна практика суперечить елементарним законам тестології. "Тому допускаємо, що цей крок керівники цього вищого навчального закладу здійснили лише для того, щоб нівелювати серед громадськості негативне враження від вступної кампанії, яка була проведена цього року в університеті, виправдати доцільність "внутрішнього конкурсного відбору", - стверджують представники УЦОЯО.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини