RU

Успішно випробувано на людях препарат на основі антитіл до ВІЛ

10.04.2015, 13:23
Успішно випробувано на людях препарат на основі антитіл до ВІЛ - Фото
Фото: Википедия
Американські медики вперше за допомогою антитіл змогли придушити розвиток вірусу імунодефіциту людини в живому організмі. Клінічні випробування вказують на те, що концентрація вірусу в крові знизилася в кілька сотень разів, повідомляє журнал Nature.

В організмі приблизно 10% пацієнтів, які заразилися ВІЛ, виробляються природні антитіла, що успішно протидіють більш ніж 100 штамам вірусу. Проте висока швидкість мутації дозволяє вірусу успішно долати ці бар'єри. Новий засіб лікування створили, клонувавши природні антитіла і збільшивши їх концентрацію.

Імунологам вдалося випробувати антитіла 3BNC117 на 29 добровольцях із США і ФРН (ВІЛ діагностували у 17 з них). Максимально висока доза антитіл змогла скоротити концентрацію вірусу в крові в 8-250 разів.

Разом з тим, зазначають дослідники, зарано святкувати успіх на цьому фронті, оскільки ефект придушення розмноження ВІЛ тривав лише 28 днів.

Так, висока швидкість мутації вірусу знешкодила 3BNC117 приблизно через місяць після початку лікування. Щоб надати новому методу ефективність, необхідно як мінімум створити друге антитіло і застосовувати його у поєднанні з першим - щоб у результаті отримати щеплення від ВІЛ, діюче не менше року.

Наголошується, що для лікування пацієнтів, які вже заразилися, такі антитіла могли б доповнювати підтримуючу терапію антиретровірусними препаратами.

Тим не менш, пишуть дослідники, до практичної реалізації проекту ще далеко. За їх словами, сумніви викликає і висока вартість антитіл: кожен такий курс лікування обійдеться пацієнту в кілька тисяч доларів.

Джерело: Lenta.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини