RU

Уряд активно впроваджуватиме українську мову в усі сфери суспільного життя

21.07.2008, 09:52

Стратегічним напрямом діяльності Кабміну та Міністерства культури є впровадження української мови у всі сфери суспільного життя та забезпечення присутності українського культурного продукту на ринку, заявив Міністр культури і туризму України Василь Вовкун, пише "Дзеркало тижня".

"Важливим стратегічним напрямом для розвитку культурної сфери уряд визначив формування цілісного національного мовно-культурного простору, який має ґрунтуватися на затвердженні української мови у всіх сферах суспільного життя, на забезпеченні присутності національного культурного продукту в належних обсягах на вітчизняному ринку", — заявив В. Вовкун

Реалізація цього завдання, за словами Міністра, передбачає прийняття та практичне втілення Концепції мовної політики України, прийняття нового закону "Про державну мову", внесення змін до Закону про ратифікацію "Європейської хартії регіональних мов або мов меншин".

"Необхідно забезпечити неухильне дотримання мовного законодавства в інформаційно-культурному просторі України. Необхідно також надати можливість російськомовним громадянам міст Сходу та Півдня оволодіти державною мовою через мовні курси, створені при установах культури — бібліотеках, вищих навчальних закладах, театрах, науково-методичних центрах", — заявив Міністр.

При цьому В. Вовкун зазначає, що урядові дії, направлені на активну підтримку української мови, повністю відповідають чинному законодавству та Конституції України.

"У втіленні державної мовної політики нам не потрібно перед кимось виправдовуватися. Наші дії мають бути принциповими, послідовними та наступальними, оскільки вони базуються на Конституції України й національних інтересах", — зауважив Міністр.

Досьє на Василя Вовкуна >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини