RU

УПЦ КП про автокефалію: Москва в 1992 році внесла поділ

14.09.2018, 14:07
УПЦ КП про автокефалію: Москва в 1992 році внесла поділ - Фото
Архієпископ Євстратій (Зоря) (фото - facebook.com/yevstr)

На офіційному сайті Вселенського патріархату опубліковано два документа УПЦ - визначення помісного Собору від 1-3 листопада 1991 року з питання повної автокефалії УПЦ (підписане всіма делегатами) і звернення єпископату УПЦ від 22 січня 1992 до Московського патріархату з наполяганням не відкладати розгляд питання про автокефалію.

Про це повідомив прес-секретар Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) у себе в Facebook..

За його словами, документи поширені грецькою та англійською мовами з додаванням зображень оригіналів.

"Цими документами підтверджується, що УПЦ, в тому числі єпископат, в 1991-1992 роках офіційно поставили питання про необхідність УПЦ бути автокефальною і одноголосно підтримували це, поки дії Москви не внесли в УПЦ поділ", - підкреслив архієпископ.

"В анотації до публікації зазначено, що хоча звучать заяви, нібито українська ієрархія не шукала автокефалію, насправді це не так. Відзначається також, що хоча ієрархи повинні були б направляти таке прохання про автокефалію Вселенському Патріарху, однак і ці документи свідчать про їх підтримку", - уточнив архієпископ.

Він додав, що спеціально в публікації звернено увагу на підпис під документами митрополита Онуфрія.

Київський патріархат після Томосу висуватиме кандидатуру предстоятеля УПЦ КП, патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета на посаду предстоятеля автокефальної православної церкви в Україні.

Читайте також: Владика Іов про Москву як "третій Рим": Міф псковського старця

У квітні 2018 року президент Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію УПЦ. Константинополь почав необхідні для цього процедури.

На початку осені Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася тим, що рішення прийняли без погодження з патріархом Кирилом і митрополитом Онуфрієм. У Росії вважають подібні дії Варфоломія "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

В УПЦ МП заявили, що хочуть скликати свій Собор через екзархів Варфоломія.

Читайте також: Провал Кирила в Стамбулі. Шанси на Томос зросли

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини