Уляна Супрун спростувала п'ять головних міфів про гіпертонію

20.07.2018, 14:07
Уляна Супрун спростувала п'ять головних міфів про гіпертонію - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

В.о. міністра охорони здоров'я порадила правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала п'ять найпоширеніших міфів про високий артеріальний тиск. У Facebook вона прокоментувала міфи, які зібрала лікар-кардіолог Лариса Міщенко.

Супрун зазначила, що артеріальна гіпертензія - небезпечна хвороба, яка спостерігається у кожного третього українця. Високий артеріальний тиск підвищує ризик розвитку інсульту мозку, інфаркту міокарда, серцевої або ниркової недостатності.

Міф 1: Артеріальна гіпертензія - спадкова хвороба

Спадковість не означає 100% вірогідність розвитку хвороби, а лише визначає схильність людини до підвищеного тиску. Здоровий спосіб життя і періодичний контроль тиску допоможе уникнути захворювання.

Міф 2: Артеріальна гіпертензія - хвороба літніх людей

Через ожиріння, неправильне харчування і малорухливий спосіб життя підвищений артеріальний тиск може спостерігатися навіть у дітей. Молодим людям не слід ігнорувати небезпечні симптоми і запускати хворобу.

Міф 3: Пити таблетки потрібно тільки при поганому самопочутті

Поширена помилка, яка може коштувати життя пацієнту. Регулярний прийом ліків допомагає нормалізувати тиск і запобігти розвитку серйозних ускладнень.

Міф 4: Поняття "робочий тиск" не існує

Артеріальну гіпертензію називають "німим вбивцею", оскільки часто високий тиск не супроводжується поганим самопочуттям. Регулярні обстеження і прийом ліків показані навіть при нормальному стані під час підвищення тиску.

Міф 5: Щоб вилікуватися, досить "прокапатися" 1-2 рази на рік

Саме регулярне лікування і здоровий спосіб життя зменшують ризик виникнення хвороби і допомагають підтримувати стан. Не існує наукових доказів користі від внутрішньовенних препаратів.

Супрун зазначила, що середній показник артеріального тиску здорової людини - 120/80 мм. рт. ст. Якщо тривалий час показник перевищує 130/80, необхідно звернутися до лікаря.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов