Уляна Супрун розвіяла міф про користь засмаги: що потрібно робити

16.07.2018, 13:12
Уляна Супрун розвіяла міф про користь засмаги: що потрібно робити - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Сонце сушить і старить шкіру, ніякі зволожуючі засоби це не зупинять, зазначила в.о. міністра охорони здоров'я

Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. Про це у себе в Facebook заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Засмага жодним чином не сприяє здоров'ю. Ми асоціюємо її зі здоровим і красивим видом, насправді, засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається "захиститися", - зазначила Супрун.

Вона нагадала, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько трьох мільйонів випадків раку шкіри діагностується по всьому світу щорічно.

"І хоча рак шкіри поширений серед людей, що мають світлий колір шкіри, однак це не означає, що більш смагляві люди в безпеці. Тому якщо ви добре загоряєте, і швидко темнієте - не розслаблюйтеся. Вам так само шкідливо ультрафіолетове випромінювання", - уточнила Супрун .

За її словами, утворення вітаміну D в шкірі обмежено. "Після того, як його утворилася певна кількість, цей процес зупиняється, і завдяки тривалому лежанні на пляжі ми більше не множимо запаси вітаміну D", - пояснила чиновник.

Супрун вважає, що сонце дійсно сушить і старить шкіру, і ніякі зволожуючі засоби це не зупинять. Бо речовини, що вологу можуть утримати, зруйновані.

Вона рекомендує наносити сонцезахисний крем кожен раз, як виходити на пляж, не перебувати на сонці з 11:00 до 16:00, носити кепки і панамки, а також одяг з довгими рукавами і брюки для захисту від сонячних променів.

Супрун заявляла, що при сонячному опіку сметана, олія, зубна паста або навіть мазі і пінки на жирній основі - дуже погана перша допомога.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проєкту – sweet.tvДенис Роднянський: "Якщо у нас є спеціалісти голлівудського рівня, то і кіно буде"