Уляна Супрун розповіла про ризики надмірної ваги

06.08.2019, 12:12
Уляна Супрун розповіла про ризики надмірної ваги - Фото
Уляна Супрун (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Ожиріння на 180% збільшує ризик раку підшлункової залози. Про це у себе в  Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Чиновник пояснила, що значить здорова і надмірна вага.

"Щоб оцінити, чи все в порядку з вагою, слід спиратися на індекс маси тіла і співвідношення талії до стегон. Сама по собі вага не є достатнім орієнтиром. Здоровий індекс маси тіла (ІМТ, - ред.) - співвідношення ваги до квадрату зросту - коливається від 18.5 до 24.9", - зазначила Супрун.

Вона уточнила, що надмірна вага визначається ІМТ 25-29.5. "Зі збільшенням індексу маси тіла і окружності талії пропорційно зростає ризик раку прямої кишки. Ожиріння часто призводить до депресії, а депресивний або тривожний розлади - до переїдання і ожиріння. Вісцеральне ожиріння у чоловіків призводить до гормональних проблем", - попередила Супрун.

За її словами, ожиріння у жінок супроводжує 35-65% випадків синдрому полікістозних яєчників, збільшує ризик ускладнень під час вагітності та пологів, потребу в кесаревому розтині.

У той же час Супрун говорить про те, що недолік жиру шкідливий і навіть небезпечний для життя. "Жирова тканина виділяє змінює ряд гормонів. У жінок з дуже низьким вмістом жиру в тілі може початися дисменорея - порушення менструального циклу або його припинення", - зазначила Супрун.

В.о. міністра охорони здоров'я уточнила, що розподіл жиру в тілі багато в чому залежить від спадковості - щільності рецепторів гормонів на різних частинах тіла. "Головне завдання, яке перед нами стоїть, це тримати вагу і талію в межах нормальних значень завдяки способам, що не підривають наше фізичне і психічне здоров'я і бюджет", - вважає Супрун.

3 серпня Супрун розповіла, що таке тривожні розлади, чим вони небезпечні і як їм запобігти.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина