Уляна Супрун розкритикувала надмірне використання смартфонів

10.07.2018, 10:19
Уляна Супрун розкритикувала надмірне використання смартфонів - Фото
20180410064744-9847

В. о. міністра охорони здоров'я дала кілька рекомендацій, як можна зменшити час користування смартфоном і зберегти здоров'я

Надмірне використання мобільних телефонів змінює поведінку і впливає на здоров'я людей не кращим чином. Про це у себе в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Існує навіть специфічний набір симптомів, наприклад оніміння пальців або порушення постави, що виникають через те, що ми не відриваємося від телефону годинами. Дослідження підтверджують негативні ефекти від надмірного користування гаджетами, наприклад, ростуть ризики виникнення залежності, порушення сну і навіть появи депресії", - зазначила Супрун.

Вона дала кілька рекомендацій, як можна зменшити час користування смартфоном і зберегти здоров'я.

Супрун не радить використовувати телефон як будильник.

"Ми буквально засинаємо і прокидаємося з телефоном, коли налаштовуємо будильник перед сном і вимикаємо його вже вранці. Так як телефон знаходиться поруч з ліжком, з'являється спокуса відразу відповідати на не дуже важливі повідомлення або переглядати статус в соціальних мережах", - пояснила вона.

За її словами, краще замінити телефон в звичайний будильник, і по можливості навіть не залишати телефон у кімнаті, де ви спите.

Супрун додала, що стосується ї годинника. "Краще мати годинник на руці, ніж постійно перевіряти час на телефоні. У такому випадку ймовірність, що ви будете відволікатися зменшується в рази", - зазначила в. о. міністра охорони здоров'я.

Вона також рекомендує відключати оповіщення.

"Вони дуже часто відволікають нашу увагу. Іноді ми реагуємо на одне сповіщення, а потім розуміємо, що вже довгий час перегортаємо стрічку новин в соціальних мережах. Щоб уникнути цього, налаштуйте повідомлення найбільш оптимальним чином, наприклад, вимикайте їх в робочий час або просто приберіть звук ", - сказала Супрун.

За її словами, необхідно виділити певний період протягом дня, коли взагалі не потрібно користуватися телефоном

"Телефон зазвичай не потрібен за обіднім столом, у ванній кімнаті або під час перегляду фільму або читання книги. Тому плануйте перерви від телефону в цей час, наприклад, залишайте його в іншій кімнаті", - пояснила вона.

Супрун радить видалити додатки і профілі в соціальних мережах, якими давно не користуєтесь, і нагадує, що іноді важливо і корисно бути поза зоною досяжності.

В. о. міністра охорони здоров'я розвіяла міфи, що спина болить переважно у літніх людей, спортсменів і тих, хто багато тренується або має проблеми з поставою.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить