09.01.2019, 10:51

Уляна Супрун пояснила, що приносить користь для здоров'я

Уляна Супрун пояснила, що приносить користь для здоров

В.о. міністра охорони здоров'я вважає, що спілкування допомагає будувати нові знайомства, знижує ризики появи тривожності й депресії

Допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, а й велику користь для здоров'я. Про це повідомила у себе в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Тому ще одна новорічна резолюція, яку варто принагідно старанно виконувати протягом року - зайнятися волонтерством", - підкреслила Супрун.

За її словами, волонтерська робота позитивно впливає на психічне здоров'я

"Вчені вказують, що один з ймовірних механізмів - стимуляція зон винагороди в мозку, саме тоді, коли ми робимо добрі справи. Значення має також мотивація. Якщо ви дійсно хочете допомагати іншим і займаєтеся проблемою - це буде кращий вплив саме на ваше здоров'я", - уточнила вона.

Чиновник додала, що волонтерство підсилює соціальну взаємодію і об'єднує людей за інтересами.

"Спілкування допомагає будувати нові знайомства, знижує ризики появи тривожності і депресії, в цілому впливає на психічне здоров'я позитивним чином", - вважає Супрун.

Вона додала, що метааналіз досліджень на цю тему дає однозначний висновок - волонтерство корисно для психічного здоров'я і впливає на тривалість життя.

"Зараз ведуться дискусії, чи важливо включати волонтерські активності в програму громадського здоров'я, щоб в цілому поліпшити здоров'я населення", - зазначила Супрун.

В.о. міністра охорони здоров'я уточнила, що в одному з досліджень було виявлено, що люди старше 50 років, які регулярно допомагали іншим, мали менші ризики появи високого тиску в порівнянні з тими, хто не займався волонтерством.

"Додаткова активність у вигляді волонтерства допомагає літнім людям залишатися соціально і фізично активними, а також менше відчувати себе самотніми. Через це вони відчувають більший рівень задоволеності життям", - сказала Супрун.

26 грудня 2018 року Супрун розвіяла міф про мігрень і біль в суглобах через погану погоду і метеозалежність.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне