Уляна Супрун пояснила, чим звалища шкідливі для здоров'я

09.11.2018, 12:12
Уляна Супрун пояснила, чим звалища шкідливі для здоров'я - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Особливо небезпечно для здоров'я проживати на території поблизу звалищ. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у себе в Facebook.

За її словами, в одному з досліджень було виявлено, що таке "сусідство" підвищує ризики появи респіраторних хвороб і навіть раку легенів. "Шкідливий вплив можуть мати гази, які випаровуються зі звалища, і багато токсичних речовин, що забруднюють повітря і навколишні території", - підкреслила вона.

Чиновник уточнила, що в більшості країн з низьким рівнем доходу, понад 90% сміття просто гниє на звалищах або спалюється. "Таке поводження з ним стає причиною поширення інфекційних хвороб, а також підвищує ризики появи респіраторних захворювань, особливо у дітей і людей похилого віку", - зазначила Супрун.

Вона пояснила, що під час відкритого спалювання відходів можуть виділятися токсичні речовини - діоксини та фуран. "Їх пов'язують з високими ризиками ураження легень, нервової системи, нирок і печінки і навіть появою деяких видів раку", - додала Супрун.

Вона нагадала, що сміття і відходи можна використовувати розумно.

"Сміття переробляється в ресурси, які можна використовувати знову, з нього навіть виробляють енергію. Для того, щоб воно не завдавало шкоди навколишньому середовищу, держава повинна створювати сприятливі і комфортні умови, щоб кожен міг його правильно утилізувати", - сказала Супрун.

18 жовтня 2018 року повідомлялося, що трейдінгова компанія Altercom Limited виступила з пропозицією про будівництво в Києві заводу з переробки несортованих твердих побутових відходів (ТПВ).

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского