09.11.2018, 12:12

Уляна Супрун пояснила, чим звалища шкідливі для здоров'я

Уляна Супрун пояснила, чим звалища шкідливі для здоров
Фото: iStock/Global Images Ukraine

За словами в.о. міністра охорони здоров'я, шкідливий вплив можуть мати гази, які випаровуються зі смітника

Реклама
Реклама

Особливо небезпечно для здоров'я проживати на території поблизу звалищ. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у себе в  Facebook.

За її словами, в одному з досліджень було виявлено, що таке "сусідство" підвищує ризики появи респіраторних хвороб і навіть раку легенів. "Шкідливий вплив можуть мати гази, які випаровуються зі звалища, і багато токсичних речовин, що забруднюють повітря і навколишні території", - підкреслила вона.

Реклама

Чиновник уточнила, що в більшості країн з низьким рівнем доходу, понад 90% сміття просто гниє на звалищах або спалюється. "Таке поводження з ним стає причиною поширення інфекційних хвороб, а також підвищує ризики появи респіраторних захворювань, особливо у дітей і людей похилого віку", - зазначила Супрун.

Вона пояснила, що під час відкритого спалювання відходів можуть виділятися токсичні речовини - діоксини та фуран. "Їх пов'язують з високими ризиками ураження легень, нервової системи, нирок і печінки і навіть появою деяких видів раку", - додала Супрун.

Вона нагадала, що сміття і відходи можна використовувати розумно.

"Сміття переробляється в ресурси, які можна використовувати знову, з нього навіть виробляють енергію. Для того, щоб воно не завдавало шкоди навколишньому середовищу, держава повинна створювати сприятливі і комфортні умови, щоб кожен міг його правильно утилізувати", - сказала Супрун.

18 жовтня 2018 року повідомлялося, що трейдінгова компанія Altercom Limited виступила з пропозицією про будівництво в Києві заводу з переробки несортованих твердих побутових відходів (ТПВ).

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама