RU

Укрзалізниця програла суд пасажиру поїзда Hyundai, який зламався

26.09.2013, 15:25
Укрзалізниця програла суд пасажиру поїзда Hyundai, який зламався - Фото
c4b9b4ca983548c887d6e4be4241234c.jpg
Апеляційний суд став на бік пасажира, постраждалого від поломки поїзда Hyundai. Про це сьогодні повідомила прес-служба української Гельсінської спілки з прав людини.

"Вперше в Україні суд встав на сторону пасажира. Апеляційний суд Києва захистив людей, постраждалих від поломок потягів Hyundai, а також тих, хто може зіткнутися з цим у майбутньому. Це рішення може стати прецедентним, адже до цього часу пасажири не могли довести навіть свого присутності в несправному поїзді", - сказано в повідомленні.

Пасажир поїзда Hyundai Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, через поломку поїзда запізнився на три години. Щербатюк зажадав від Укрзалізниці компенсувати незручності, що виникли у зв'язку з цим, а також спростування неправдивої реклами про надійність цих поїздів. З цією метою був розроблений і поданий позов проти Укрзалізниці за неякісним надання послуг перевезення поїздами Hyundai.

"Однак у суді першої інстанції представники Укрзалізниці зуміли переконати суддю, що квиток, який дає право на проїзд, не є доказом того, що людина їхав у поїзді. Служитель Феміди вирішила, що кожен пасажир, який хоче довести, що скористався послугою Укрзалізниці, в підтвердження цього повинен приймати завірений акт начальника поїзда", - сказано в повідомленні.

Судді апеляційного суду з таким твердженням не погодилися і зазначили: "Доводи відповідача про те, що позивач не надав посвідченого акту машиністу не можуть бути підставою для відмови у стягненні різниці вартості квитків, оскільки такий акт не отримано позивачем не з його вини, а з вини працівників поїзда Інтерсіті + N161/164 Харків - Київ".

"Правда, визнавши провину підприємства-монополіста, суд не знайшов причин призначити пасажиру відшкодування за моральні збитки, який був отриманий від 3- х годинної затримки поїзда. Є надія, що в захист пасажирів Укрзалізниці встане Вищий спеціалізований суд" , - резюмували в Гельсінській спілці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини