Українцям, компаніям і ФОПам планують видавати офіційну email-адресу

27.07.2020, 16:23
Українцям, компаніям і ФОПам планують видавати офіційну email-адресу - Фото
Фото Мінцифра

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3860, після прийняття якого українці зможуть отримувати офіційні електронні адреси разом з паспортами. Про це повідомляється на сайті міністерства цифрової трансформації.

Компанії, організації та ФОПи при реєстрації в реєстрі будуть автоматично отримувати офіційні електронні адреси. Громадяни отримуватимуть адреси при оформленні паспорта або за бажанням. В офіційній адресі не можна буде використовувати доменні імена, що закінчуються на ".ru". Вислані на офіційній електронній адресі повідомлення будуть вважатися врученими. Офіційну електронну адресу буде введено, зокрема, для адвокатів та арбітражних керуючих.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ідентифікатором для юридичних осіб пропонується визначити код згідно ЄДР, для фізичних осіб-підприємців - реєстраційний номер картки платників податків. Така пошта буде реєструватися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань і в Єдиному державному демографічному реєстрі.

  • Верховна Рада в першому читанні ухвалила 16 червня законопроект №3014 "Про електронні комунікації". Національне агентство з питань запобігання корупції виявило в ньому корупційні ризики. Документ передбачає впровадження інтернету як універсальної послуги на всій території країни, а також відсутність "пакетності" в наданні послуг мобільного та інтернет-зв'язку для користувачів. Також він встановлює повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності в сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру. Також, зокрема, він передбачає штраф за розсилку спаму.
  • У квітні 2020 року Україна стала першою в світі державою, де можна користуватися паспортом в смартфоні. Уряд України визнав електронні паспорти в додатку "Дія" аналогами чинних документів. В Естонії електронні паспорти діють з 2002 року - але це ID-карта, а не цифровий документ. У Південній Кореї в кінці червня з'явилися водійські права в смартфоні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского