RU

Українці поки не зможуть подорожувати Європою, країна потрапила до "сірої зони" – Ляшко

16.10.2020, 13:57
Українці поки не зможуть подорожувати Європою, країна потрапила до
Віктор Ляшко (Фото: пресслужба Міністерства охорони здоров'я)

Україна поки не відповідає жодному із трьох критеріїв, встановлених Євросоюзом для бажаючих подорожувати європейськими країнами, повідомив під час онлайн-брифінгу головний санлікар країни Віктор Ляшко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він нагадав, що ключовими показниками для вільного пересування між європейськими країнами ЄС обрало три критерії: охоплення тестуванням, захворюваність за 14 днів і кількість позитивних результатів досліджень на коронавірус.

На підставі цих трьох показників встановлюються рівні епідеміологічної небезпеки: червоний, жовтий або зелений, але також є ще й сірий – до цієї зони потрапляють країни, які не відповідають критерію за охопленням тестуванням.

Якщо країні буде присвоєний зелений рівень, то її жителі зможуть вільно пересуватися Європою, а для туристів із країн жовтого або червоного рівнів будуть встановлюватися обмеження.

Щоб вийти з цієї зони Україні потрібно буде проводити більше 300 тестів на 100 000 жителів, але поки що цей показник у середньому в країні становить 120 тестів на 100 000 осіб. У Києві він найвищий – 271 тест, а в Кіровоградській області найнижчий – 64 тести на 100 000 населення, зазначив Ляшко.

При цьому, частка позитивних тестів на COVID-19 повинна становити не менше 4% (в Україні цей показник поки 18%), а захворюваність – не повинна перевищувати 25 осіб на 100 000 жителів (в Україні вона становить 179 осіб).

Читайте також: Коронавірус. МОЗ оновив країни в зеленій і червоній зоні: список

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини