Українці поки не зможуть подорожувати Європою, країна потрапила до "сірої зони" – Ляшко

16.10.2020, 13:57
Українці поки не зможуть подорожувати Європою, країна потрапила до
Віктор Ляшко (Фото: пресслужба Міністерства охорони здоров'я)

Поки що Україна не підпадає ні під один із критеріїв, визначених Євросоюзом для вільного переміщення Європою

Україна поки не відповідає жодному із трьох критеріїв, встановлених Євросоюзом для бажаючих подорожувати європейськими країнами, повідомив під час онлайн-брифінгу головний санлікар країни Віктор Ляшко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він нагадав, що ключовими показниками для вільного пересування між європейськими країнами ЄС обрало три критерії: охоплення тестуванням, захворюваність за 14 днів і кількість позитивних результатів досліджень на коронавірус.

На підставі цих трьох показників встановлюються рівні епідеміологічної небезпеки: червоний, жовтий або зелений, але також є ще й сірий – до цієї зони потрапляють країни, які не відповідають критерію за охопленням тестуванням.

Якщо країні буде присвоєний зелений рівень, то її жителі зможуть вільно пересуватися Європою, а для туристів із країн жовтого або червоного рівнів будуть встановлюватися обмеження.

Щоб вийти з цієї зони Україні потрібно буде проводити більше 300 тестів на 100 000 жителів, але поки що цей показник у середньому в країні становить 120 тестів на 100 000 осіб. У Києві він найвищий – 271 тест, а в Кіровоградській області найнижчий – 64 тести на 100 000 населення, зазначив Ляшко.

При цьому, частка позитивних тестів на COVID-19 повинна становити не менше 4% (в Україні цей показник поки 18%), а захворюваність – не повинна перевищувати 25 осіб на 100 000 жителів (в Україні вона становить 179 осіб).

Читайте також: Коронавірус. МОЗ оновив країни в зеленій і червоній зоні: список

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами