RU

Український стартап Sugarrr продає NFT-ногу для боротьби з діабетом

27.05.2021, 13:18
Український стартап Sugarrr продає NFT-ногу для боротьби з діабетом - Фото
Фото: Sugarrr

CEO українського стартапу Sugarrr Богдан Діордіца вирішив продати свою ногу як NFT, щоб привернути увагу до проблеми діабетичної ампутації і зібрати кошти на розробку програми для людей з діабетом, повідомили Liga.Tech в компанії.

"Щодня 2448 діабетикам ампутують ногу. Виходить, мінус одна кінцівка кожні півхвилини. Це одне з головних ускладнень діабету, з яким ми хочемо боротися. Тому у нас з'явилася ідея зробити діджитал-ампутацію, щоб уникнути реальних", – розповідають в Sugarrr.

Застосунок, який розробляє команда збирає і аналізує дані про хід діабету. Вын вивчає патерни хвороби, прогнозує стан користувача і допомагає уникнути критичних ситуацій – гіпо- та гіперглікемії. Ефективний контроль за діабетом знижує ймовірність ускладнень, серед яких ампутація кінцівок, сліпота та ниркова недостатність.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Фото: Sugarrr

Верх моделі NFT-ноги виконали як з'єднувальний вузол, а до самої ноги прикріпили інсулінову помпу – пристрій, який замінює щоденні ін'єкції і подає інсулін в організм цілодобово. На подіумі розмістили напис "2448", що символізує кількість щоденних ампутацій.

"Ногу, яку ми просканували для роботи, повинні були ампутувати приблизно два роки тому. Того дня мені пощастило більше, ніж іншим двом з половиною тисячам діабетиків – і я залишився двоногим", – коментує Богдан.

Над проэктом працювала команда студії фотограмметрії Deep3dstudio, 3D-художник Кирило Мельник і музикант Макс Найденко, а також CPO Sugarrr Олександр Солоніков. Стартова ціна лота – 5 ETH ($13 800 на момент написання статті). Половина з виручених коштів піде на розробку програми Sugarrr, відзначають в компанії.

NFT (невзаємозамінний токен, non-fungible token) –  вид криптографічних токенів, кожен екземпляр яких унікальний. Такий токен являє собою свого роду сертифікат унікальності цифрового об'єкта і найчастіше застосовується як підтвердження володінням цифровим мистецтвом, наприклад картиною, фотографією, відео, GIF-анімацією та іншим об'єктам діджитал-арту.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини