RU

Український бізнесмен Макс Поляков купив виробника супутників

27.04.2021, 12:50
Український бізнесмен Макс Поляков купив виробника супутників - Фото
Макс Поляков. Фото – пресслужба Noosphere Ventures

Український бізнесмен і власник аерокосмічної компанії Firefly Aerospace Макс Поляков купив південноафриканського виробника малих космічних супутників Dragonfly Aerospace. Про це він заявив в коментарі Reuters.

Угоду закрили на початку квітня. Поляков не повідомив про її суму. Dragonfly планує виробляти до 48 малих супутників на рік. Поляков висловив надію, що супутники зможуть запускати в космос на новій ракеті Firefly Alpha, яку повинні запустити в липні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Угода дає Полякову підставу для розвитку на ринку малих супутників, відзначає агентство. Це також потенційне джерело доходу для Firefly.

"Ця угода дає нам можливість контролювати витрати і масове виробництво компонентів. Це дозволяє нам зібрати все in-house (організувати всю роботу, в рамках однієї організації, – ред.)", – заявив Поляков.

Поляков також заявив, що планує розширити присутність Dragonfly Aerospace на ринку США і Європи за рахунок нових потужностей.

Зараз Dragonfly розробляє супутникові камери для іншої компанії Полякова, Earth Observing Systems Data Analytics. Вона займається супутниковою аналітикою.

Крім Dragonfly Полякова малі супутники виробляють Starlink від  SpaceX, Kuiper від Amazon.com, британська OneWeb, Planet і Blue Canyon Technologies.

Firefly Aerospace – приватна аерокосмічна компанія, яка надає космічні транспортні послуги – від низької навколоземної орбіти і до Місяця – створюючи надійний, недорогий і швидкий доступ в космос. Firefly пропонує запуск, переміщення в космосі і посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost. Бере участь в космічних проєктах NASA. У 2017 році компанію після банкрутства викупив український бізнесмен Максим Поляков  через інвестфонд Noosphere Ventures. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини