RU

Українські вчені спрогнозували хід коронавірусної епідемії в країні до 7 грудня

24.11.2020, 12:47
Українські вчені спрогнозували хід коронавірусної епідемії в країні до 7 грудня - Фото
Ілюстративне фото: ЕРА

У перший тиждень грудня середня кількість нових випадків COVID-19 в Україні буде в межах від 17 000 до 17 500. Такий прогноз за допомогою математичних моделей зробили в робочій групі Нацакадемії наук, Нацакадемії медичних наук і університету Шевченка.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Для попереднього тижня (23-30 листопада) прогнозисти дали такі оцінки – в середньому 14 700.

Регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих є Дніпропетровська, Київська, Сумська, Черкаська, Чернігівська області та Київ.

Дослідники вказують, що темпи поширення епідемії в Україні за останній тиждень "незначно знизилися". Репродуктивна кількість SARS-CoV-2 в країні зменшилася на 1,7%: середньотижневе значення за останній тиждень склало 1,11 (якщо R0=1, епідемія триває на колишньому рівні, якщо >1 – розростається, <1 – загасає, – ред .).

Читайте також: Поляків почнуть вакцинувати від коронавірусу незабаром після Нового року: прогноз

За останні 10 днів середньотижнева кількість нових випадків (захворювання і смертей) зросла на 26% і 10% відповідно.

При цьому, за даними групи, частка інфікованих, які потребують госпіталізації, зараз (на день виходу прогнозу, 23 листопада) становить близько 11,8% для України в цілому – і продовжує незначно падати.

Видима летальність залишається на рівні 1,5-2%, пишуть автори: кількість смертей від COVID-19 "останнім часом зростала повільніше, ніж кількість випадків хвороби".

Тим часом, вчені відзначають: дані про надмірну смертність показують – щоденна статистика летальних випадків від COVID-19 охоплює лише 25-30% від всієї смертності, пов'язаної з цією хворобою.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини