Українська пустеля на півдні країни стала більше

29.11.2018, 11:48
Українська пустеля на півдні країни стала більше - Фото
Олешковские пески (фото - kolosok.org.ua)

Рішенням уряду територію природного парку "Олешківські піски" збільшили на 45%

Розташований на піщаному масиві в Херсонській області національний природний парк "Олешківські піски" розширили майже наполовину за рахунок включення до його складу "особливо цінних територій". Рішення про це Кабмін прийняв вчора, 28 листопада, пише урядовий портал.

До 8020 гектарів створеного в лютому 2010 року природного парку додадуть майже 3651 га частини Козачелагерської арени.

"Це <...> найбільший піщаний масив у Європі. Територія представлена ​​13 типами місцеперебування, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження", - заявив глава Мінекології Остап Семерак.

Саме тут знаходяться піщані дюни України, а пагорби і розташовані між ними низовини час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеликі озера-оазиси. Територія пісків огороджена листяними гаями.

Відео: Центр туризму і пригод ХерсON

Семерак запевнив, що приріст території "Олешківських пісків" - лише один етап в проекті розширення меж природно-заповідних територій України.

Цей нацпарк є об'єктом так званої "Смарагдової мережі". Emerald Network - мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття в країнах Європи і деяких країнах Африки; створена 20 років тому.

Відзначимо, що при створенні "Олешківських пісків" екологи запитували під нацпарк 40 тисяч гектар території.

"Олешківські піски" на карті регіону:

На цій території раніше проводилися навчання військових ЗСУ, пізніше екологи "відвоювали" право на природоохоронну територію. Полігон Міноборони, проте, знаходиться поруч.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Истории "Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам