Україна знала про ракету ще до заяви Трюдо - РНБО

11.01.2020, 16:51
Україна знала про ракету ще до заяви Трюдо - РНБО - Фото
Олексій Данілов (Фото: особиста сторінка в Facebook)

Україна мала інформацію про попадання ракети в Boeing 737 під Тегераном ще до того, як її почали озвучувати лідери західних держав. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов у коментарі ВВС.

"Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цю інформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші шановні партнери з інших країн", - сказав він.

Ці дані, за словами Данілова, Україна отримала від своїх експертів із Тегерана. "Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. З великою ймовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада, і знаємо, у кого її купила", - заявив секретар РНБО.

Данілов вважає, що саме це, а також те, що Україна офіційно визнала ураження ракетою версією слідства вплинуло на те, що Іран визнав свою провину.

Інформацію про ракету підтвердила група українських експертів, яка вирушила в Тегеран.

"І за дуже короткий проміжок часу, з'єднавши всі інформаційні потоки, ми зрозуміли, що сталося. Ми не могли це зробити відразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран - це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців у зворотну сторону", - пояснив Данілов.

Спочатку у своєму повідомленні про трагедію українське посольство в Тегерані написало, що версія теракту або попадання ракети виключається. Пізніше з тексту видалили ці слова. Іранська сторона наполягала на несправності двигуна. Весь цей час, починаючи з 8 січня, Україна у своїх заявах про трагедію займала обережну позицію, зазначаючи, що рано говорити про причини катастрофи.

Вчора глава МЗС Вадим Пристайко на брифінгу заявив: "На даний момент у нас немає достатньо підстав говорити, що на залишках літака є якісь речовини, які вказують на терористичний акт або на ненатуральну подію, на ненатуральну катастрофу літака". А у президента і зовсім завуальовано закликали прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який першим озвучив інформацію про ракету, "зменшити кількість спекуляцій".

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников