RU

Україна уклала перший контракт з виробником вакцини від COVID-19: що отримаємо

30.12.2020, 13:59
Україна уклала перший контракт з виробником вакцини від COVID-19: що отримаємо - Фото
Вакцинація (Ілюстративне фото: рexels.com)

Україна підписала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech про постачання 1,8 млн доз вакцин проти коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як повідомляється, Україна закупить 1 913 316 по 504 грн за дозу. Захист вакцини з'являється після двох доз, тобто нею зможуть прищепити 956 658 осіб. Ця вакцина буде безкоштовною для громадян, повідомляють в ОП. Її використовуватимуть для захисту груп, які "мають критичний ризик інфікування", і тих, хто виконує критичні функції в боротьбі з епідемією.

В ОП відзначають, що на січень планується отримання дозволу на використання вакцини в Китаї та інших країнах, а в лютому – її передадуть на перекваліфікацію в ВООЗ.

Водночас сама Sinovac заявляла, що показник "97%" в Індонезії – це рівень сероконверсії (появи антитіл), який, хоч і є обнадійливим, не обов'язково означає, що вакцина ефективно захищає від COVID-19.

Читайте також: МОЗ затвердило дорожню карту вакцинації від COVID-19 – п'ять етапів: інфографіка

В ОП ж відзначають, що на січень планується отримання дозволу на використання вакцини в Китаї та інших країнах, а в лютому – її передадуть на перекваліфікацію до ВООЗ.

За контрактом, перша партія вакцини з 700 000 доз буде поставлена ​​в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або одним з компетентних органів США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи Євросоюзу.

В ОП повідомляють, що договір про постачання в Україну укладено з АТ "Лекхім", яке "за офіційним підтвердженням" Sinovac, є єдиним уповноваженим представником компанії в країні. В ОП також пишуть, що вакцина від Sinovac буде поставлятися окремо від вакцин за механізмом COVAX, яким гарантоване безкоштовне виділення Україні 8 млн доз (для 4 млн осіб). 

  • 9 грудня повідомлялося, що Туреччина підписала контракт на закупівлю 50 млн доз вакцини у Sinovac і планує почати вакцинацію цього місяця.
  • 30 грудня Туреччина отримала першу партію з 3 млн доз вакцини від Sinovac, повідомляв Hurriyet.

Читайте також: У ВООЗ розповіли, що буде з COVID-19 після початку масової вакцинації

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини