RU

Україна потрапила до топ-5 країн з дезінформації в Facebook

27.05.2021, 15:56
Україна потрапила до топ-5 країн з дезінформації в Facebook - Фото
Фото: Austin Distel / Unsplash

Компанія Facebook відзвітувала про операції впливу в мережі з 2017 по 2020 рік. Найбільшим постачальником дезінформації названа Росія. Україна – в топ-5.

У Росії соцмережа виявила 27 таких операцій з дезінформації, 15 з яких пов'язані з "кухарем Путіна" Пригожиним, чотири – з російськими спецслужбами і дві мережі пов'язані з медіа.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Друге місце з 23 операціями впливу зайняв Іран. Дев'ять мереж з дезінформації були пов'язані з урядом і державними медіа.

На третьому місці М'янма. У цій країні дев'ять мереж і всі вони пов'язані з хунтою, яка захопила владу.

США  – на четвертому місці. Виявлено дев'ять мереж, пов'язаних з конспірологами, PR, консалтинговими компаніями і медіа.

В Україні було вісім операцій з дезінформації. Три з них зробили рекламні та PR-агентства, ще дві  – політичні партії.

Топ-5 країн з найбільшою кількістю ботоферм:

Найчастіше об'єктами іноземних операцій з дезінформації були США, Україна, Великобританія, Лівія і Судан.

У дослідженні описано випадок, коли в 2020 році було виявлено і вилучено мережу російської військової розвідки, яка працювала в Україні і сусідніх країнах. Створювалися фальшиві персонажі, які працювали на форумах і в соціальних мережах. "Ця операція не зібрала велику кількість підписників у Facebook, коли ми її видалили, але деякі з її блогів були підхоплені торговими точками, некерованими операцією",  – відзначили в Facebook.

Facebook виділив шість трендів операцій впливу в мережі:

1. Перехід від "оптових" до "роздрібних" операцій: мережі перемикаються з великих активних кампаній на більш дрібні і більш цільові.

2. Розмиття кордонів між достовірним публічним обговоренням питань і маніпуляціями: мережі, що займаються маніпуляціями, намагаються копіювати справжні акаунти і справжніх людей, тим самим залучаючи реальних користувачів в діалог.

3. Злом сприйняття: мережі-маніпулятори прагнуть отримати вигоду зі страху громадськості перед собою, щоб створити хибне уявлення про те, що відбувається широкомасштабне маніпулювання виборчими системами, навіть якщо для цього немає ніяких доказів.

4. Маніпуляції як послуга: бізнес почав пропонувати свої послуги для управління операціями з маніпуляції інформацією і впливом, роблячи її загальнодоступною.

5. Підвищена операційна безпека: мережі акаунтів, залучених в діяльність, з якою бореться Facebook, посилили свої можливості щодо приховування своїх особистостей.

6. Диверсифікація платформ: щоб уникнути виявлення і диверсифікувати ризики, операції націлені на кілька платформ, наприклад, Facebook і Instagram, а також ЗМІ. Крім того, вони покладаються на свої власні веб-сайти для проведення кампаній.

  • У березні кіберспеціалісти СБУ припинили роботу ботоферми, яка поширювала фейковий інформацію про Україну. Протиправна діяльність фінансувалася з території РФ.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Юрий Тарасовский, Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини