RU

Україна не матиме повного доступу до вакцини до 2023 року – інфографіка The Economist

27.01.2021, 09:40
Україна не матиме повного доступу до вакцини до 2023 року – інфографіка The Economist - Фото
Ілюстративне фото: Yahya Arhab/EPA

У країнах із поганою економічною ситуацією повсюдний доступ до вакцинації від COVID-19 не буде досягнутий до 2023 року. Зокрема, мова йде про Україну. Про це свідчить дослідження The Economist Intelligence Unit.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Деякі держави із середнім рівнем доходу і більшість країн із низьким рівнем доходу покладаються на програму постачання вакцин COVAX. Повідомляється, що ініціатива повинна забезпечити постачання 6 млрд доз вакцин для бідніших країн.

Перші 2 млрд із них будуть передані в 2021 році, в основному, працівникам охорони здоров'я. При цьому, наголошується, що дози від COVAX охоплять тільки до 20% населення кожної країни.

Крім цього, відзначається, що постачання COVAX може надходити повільно, особливо при затримках у виробництві або постачанні до багатших країн, через що терміни отримання вакцин бідними країнами можуть переноситися.

"У більшості країн, що розвиваються, раніше 2023 року не буде широкого доступу до щеплень. Деякі з цих країн – особливо бідніші з молодим демографічним профілем – цілком можуть втратити мотивацію до поширення вакцин, особливо якщо хвороба поширилася широко або пов'язані з цим витрати виявляться занадто високими", – говорить директор із глобального прогнозування EIU Агат Демаре.

Дослідники прогнозують, що країни, які стоять на початку черги на вакцини від коронавірусу, включаючи Великобританію, США і більшість країн ЄС, проведуть імунізацію своїх пріоритетних груп до кінця березня, а інші багаті країни надолужать згаяне до кінця червня 2021 року.

Читайте також: Програма постачання вакцин для бідних країн COVAX може провалитися – Reuters

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини