RU

Україна названа "частково вільною" в інтернеті. Поруч - Уганда

05.11.2019, 13:15
Україна названа
Фото: depositphotos.com

Україна отримала оцінку "частково вільної" країни в свіжому рейтингу "Свобода в мережі", який опублікувала правозахисна організація Freedom House.

Згідно зі звітом, наша країна набрала 56 балів зі 100 (минулого року - 55 зі 100). Бали нараховуються за доступ до мережі, обмеження контенту, порушення прав користувачів. Рівно стільки ж балів набрали Уганда і Сінгапур.

З країн колишнього СРСР вище в рейтингу опинився також "частково вільний" Киргизстан, а також "вільні" Грузія і Вірменія. Росію і Білорусь рейтинг назвав "невільними".

Найбільш вільними в мережі Freedom House вважає Ісландію, Естонію і Канаду. Останні рядки зайняли Китай (четвертий рік поспіль), Іран і Сирія.

Досліджувалися 65 країн, на які, як стверджує звіт, припадає 87% інтернет-користувачів планети.

Freedom House зазначає, що свобода інтернету знижується вже дев'ятий рік поспіль, оскільки уряди в усьому світі використовували соціальні мережі для моніторингу громадян і маніпулювання виборами. У 33 із 65 опитаних країн ситуація погіршилася, і лише в 16 були помічені поліпшення.

Організація також виявила: в 26 із 30 країн, в яких минулого року проводилися вибори, політичні лідери і їх прихильники використовували інтернет для спотворення політичних дискусій.

"Свобода інтернету все більше наражається на небезпеку через інструменти і тактику цифрового авторитаризму", - йдеться в звіті.

Читайте російською: Украина названа "частично свободной" в интернете. Рядом - Уганда

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини