Українцям нав'язують послуги при оформленні закордонного паспорта

30.08.2013, 11:50
Українцям нав'язують послуги при оформленні закордонного паспорта - Фото
6ec4f50789c44774cb607744dd7405f4.jpg

В АМКУ зауважують, що громадян змушують оплачувати ліві послуги - консультацію державного підприємства, страховку тощо

Антимонопольний комітет України рекомендував Державній міграційній службі вжити заходів щодо недопущення нав'язування громадянам необов'язкових платних послуг при отриманні ними паспорта громадянина для виїзду за кордон.

Як повідомляє прес-служба АМКУ, в 2013 році в комітет надходили численні скарги громадян на дії органів міграційної служби при наданні адміністративних послуг з оформлення та видачі закордонного паспорта.

У ході перевірки було встановлено, що в 2013 році в приміщеннях ДМС бланки заяв та квитанції на оплату заявникам видають не службовці міграційної служби, а працівники держпідприємства Документ. У перелік квитанцій входять квитанції на оплату консультацій державного підприємства, страхових послуг та інші оплати, які не є обов'язковими.

Такі дії містять ознаки порушення статті 16 закону про захист економічної конкуренції, попереджає АМКУ. Про результати розгляду рекомендацій міграційна служба зобов'язана повідомити комітет у тридцятиденний термін.

Починаючи з 2007 року закордонні паспорти вироблялися в консорціумі ЄДАПС, але в червні 2013 року був проведений тендер закупівлі бланків паспортів у одного учасника - державного підприємства Поліграфкомбінат Україна. Кабмін вирішив передати ряд державних замовлень, в тому числі на виробництво біометричних паспортів, від консорціуму ЄДАПС Поліграфкомбінату Україна. Через передачу держзамовлень виникли тимчасові затримки з видачею українцям документів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Участвуете в госзакупках? Приготовьтесь к уголовному делу!