RU

Українцям нав'язують послуги при оформленні закордонного паспорта

30.08.2013, 11:50
Українцям нав'язують послуги при оформленні закордонного паспорта - Фото
6ec4f50789c44774cb607744dd7405f4.jpg
Антимонопольний комітет України рекомендував Державній міграційній службі вжити заходів щодо недопущення нав'язування громадянам необов'язкових платних послуг при отриманні ними паспорта громадянина для виїзду за кордон.

Як повідомляє прес-служба АМКУ, в 2013 році в комітет надходили численні скарги громадян на дії органів міграційної служби при наданні адміністративних послуг з оформлення та видачі закордонного паспорта.

У ході перевірки було встановлено, що в 2013 році в приміщеннях ДМС бланки заяв та квитанції на оплату заявникам видають не службовці міграційної служби, а працівники держпідприємства Документ. У перелік квитанцій входять квитанції на оплату консультацій державного підприємства, страхових послуг та інші оплати, які не є обов'язковими.

Такі дії містять ознаки порушення статті 16 закону про захист економічної конкуренції, попереджає АМКУ. Про результати розгляду рекомендацій міграційна служба зобов'язана повідомити комітет у тридцятиденний термін.

Починаючи з 2007 року закордонні паспорти вироблялися в консорціумі ЄДАПС, але в червні 2013 року був проведений тендер закупівлі бланків паспортів у одного учасника - державного підприємства Поліграфкомбінат Україна. Кабмін вирішив передати ряд державних замовлень, в тому числі на виробництво біометричних паспортів, від консорціуму ЄДАПС Поліграфкомбінату Україна. Через передачу держзамовлень виникли тимчасові затримки з видачею українцям документів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини