RU

Українці недолюблюють темношкірих, азіатів, арабів, - опитування

13.02.2013, 17:54
Українці недолюблюють темношкірих, азіатів, арабів, - опитування - Фото
Фото: ihrpex.org
Значення Індексу міжетнічної дистанційованості в Україні становить 4,5 бали за семибальною шкалою. Про це свідчать дані соціологічного дослідження "Регіональна толерантність, ксенофобія і права людини в 2012 році", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Інституту прав людини, протидії екстремізму і ксенофобії (IHRPEX).

Як повідомляється на сайті IHRPEX, в 2012 році міжетнічні відносини в українському суспільстві зазнали деяких змін, пов'язані із зменшенням дистанції по відношенню до представників слов'янського етносу, євреям і кавказців. Найбільша соціальна дистанція спостерігається по відношенню до представників ромської національності, темношкірим, азіатам та арабам. У відношенні цих груп існує латентна ксенофобська установка.

За словами засновника IHRPEX Олександра Фельдмана, ксенофобія в українському суспільстві має свою специфіку. Більшість українців категорично засуджує расову, етнічну і національну дискримінацію як інструмент в руках політиків. 65% опитаних вважають, що політики повинні нести відповідальність за дискримінаційні вислови. 24,9% упевнені, що дискримінаційні вислови є неприпустимими, але не карними. 4,3% вважають, що пересічні громадяни мають право на подібні висловлювання, а політики - ні. 5,8% респондентів назвали дискримінаційні вислови одним із проявів свободи слова.

"До побутової ксенофобії рівень терпимості в суспільстві високий, в той час як відповідні політичні прояви сприймаються негативно", - відзначив Фельдман.

Дослідження "Регіональна толерантність, ксенофобія і права людини в 2012 році" проводилося методом особистого інтерв'ю в 110 населених пунктах. Опитано 2048 респондентів старше 18 років. Помилка вибірки не перевищує 2,2%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини