Українські вертолітники встановили рекорд, піднявшись на 9 км

Українські вертолітники встановили рекорд, піднявшись на 9 км - Фото
Источник фото: ak-inzt.net
15.08.2013, 15:21

У Криму встановлено новий світовий рекорд висоти для вертольота Мі-8МСБ. На підйом було витрачено 29 хвилин 30 секунд

Неподалік від Феодосії, на військовому аеродромі "Кіровське" Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України українські вертолітники 15 серпня встановили новий світовий рекорд для вертольота Мі-8МСБ по набору висоти - 9150 метрів. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі Міноборони.
Українські вертолітники встановили рекорд, піднявшись на 9 км

Політ здійснювався під керівництвом командира екіпажу Сергія Тишкова - 61-річного льотчика-снайпера і льотчика-випробувача першого класу, учасника бойових дій в Афганістані та Югославії, освоїв більше 30 типів літальних апаратів та має загальний наліт понад 8000 годин. Помічнику командира екіпажу - Юрію Юхимуку - 36 років. Він - майор, старший льотчик-випробувач третього класу, його загальний наліт дорівнює більше 500 годинам.

Вище Евересту (найвища гора світу піднімається на 8848 м над рівнем моря) випробувачі піднялися за 29 хвилин 30 секунд. Новий світовий рекорд було зафіксовано за допомогою опечатаного на борту вертольота бароспідографа, а засвідчив його комісар FАІ - Всесвітньої авіаційної федерації.

Майже рік тому, 27 вересня 2012 року, цим же екіпажем на Мі-8МСБ було встановлено світовий авіаційний рекорд висоти - 8250 метрів.

Нагадаємо, в липні комісія Міноборони рекомендувала вертоліт Мі-8МСБ для прийняття на озброєння. Очікується, що із створенням оновленої машини Україна посилить свої позиції на ринках СНД, Африки, Азії та інших гірських країн.
Популярне