RU

Українські суди беруть під варту 87% підозрюваних, - Портнов

26.02.2012, 15:58
Українські суди беруть під варту 87% підозрюваних, - Портнов - Фото
Андрій Портнов
У 2011 році українські суди з 46 тисяч подань про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту задовольнили 40 тисяч - це 87%, повідомив керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов.

Він підкреслив, що із продовження терміну утримання під вартою (через два місяці після арешту) судами задоволено 96% подань слідчих, передає ZN.UA.

"У 2010 році в Конотопському суді Сумської області, Артемівському суді Луганської області та Харківському районному суді Харківської області судами задоволено 100% подань слідчих про взяття під варту", - сказав Портнов.

"Що означає ця цифра - 100%? Це означає, що Конотопський суд є філією Конотопської прокуратури, а Артемівський суд - філією Артемівської прокуратури", - зазначив чиновник.

Він підкреслює, що на стадії продовження терміну утримання під вартою вже будь-який український суд перетворюється на філію прокуратури. "Ось як аргументує слідчий необхідність взяття під варту громадянина, обвинуваченого у дрібній крадіжці: "Він раніше не судимий, щиросердно розкаявся у скоєному, є вдівцем, на обліку у психіатра і нарколога не перебуває, тому може ухилитися від слідства"! Це формулювання з уявлення , поданого в Харківський районний суд", - сказав Портнов.

Як повідомлялося, за словами Портнова, в Україні всього 0,2% вироків, що виносяться судами є виправдувальними.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини