RU

Українські адвокати закликали владу сісти за стіл переговорів

19.12.2013, 15:49
Українські адвокати закликали владу сісти за стіл переговорів - Фото
70aba189a49384a58a2f59f35992b91f.jpg
Адвокати передали до Верховного суду України і Адміністрацію президента звернення із закликом почати переговори з вирішення проблем сучасної адвокатури. Під зверненням поставив підпис 81 адвокат, але цей список відкритий і може доповнюватися.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, адвокати насилу передали звернення до органів влади: у Верховному суді в будівлю пропустили лише одного представника адвокатів, а під Адміністрацією президента колону зупинив міліцейський кордон, і адвокати близько 20 хвилин чекали, поки до них вийде представник АП.

Коментуючи кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ причини зборів та підготовки круглого столу з владою, адвокати відзначили, що в Україні практично знищений інститут права, і вони не в змозі в нинішніх умовах захищати своїх підзахисних в судах і під час слідства.

"Ми позначили ряд проблем, які відзначені в нашому зверненні. Перша - це кричущі порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, які проявляються у здійсненні незаконних обшуків, з порушенням процедури, офісів адвокатів. Друге - це застосування сили, насильства до адвокатів. Ви знаєте цей кричущий випадок з адвокатом Смолієм (адвокат активіста Дорожнього контролю Андрія Дзиндзі Віктор Смолій, - ред.), - йому натягнули на голову мішок і застосували силу, і всі бачили фотокартки з його особою... Крім того, під питанням - нереалізація задекларованих принципів рівності та адвоката, і прокурора в кримінальному процесі в суді. Принцип змагальності порушується. Гарантії адвокатської діяльності, статус адвоката повинні бути не тільки де-юре, а й де- факто", - сказав адвокат і один з організаторів акції Сергій Тюрін.

За його словами, сьогоднішня акція адвокатів присвячена не тільки оприлюдненню цих проблем, а й пошуку діалогу з владою. Звернення з відповідним закликом - прийти на круглий стіл з адвокатами в понеділок - передано до Адміністрації президента, Верховний суд, Генеральну прокуратуру і Міністерство внутрішніх справ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини