RU

Україна займає третє місце за кількістю заяв до ЄСПЛ

04.02.2014, 16:39
Україна займає третє місце за кількістю заяв до ЄСПЛ - Фото
Фото: noi.md
Україна займає третє місце за кількістю заяв, які знаходяться на розгляді Європейського суду з прав людини. Про це йдеться в оприлюднених 30 січня 2014 року статистичних даних щодо діяльності Європейського суду з прав людини в 2013 році, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Станом на 31 грудня 2013 року на розгляді Європейського суду знаходилося 13 284 заяв, поданих проти України, це становить 13,3 % від загальної кількості заяв у Суді (майже 100 тис.). Наша держава займає третє місце після Росії та Італії, за кількістю заяв, які знаходяться на розгляді суду.

Протягом 2013 Європейський суд в цілому розглянув 10 330 заяв щодо України. При цьому лише 2 % цих заяв визнані прийнятними, тобто такими, які можуть бути розглянуті по суті. Відповідно, 98 % заяв було визнано неприйнятними або вилучені з реєстру справ.

У 2013 році Європейський суд прийняв 916 рішень по суті щодо 3659 заяв. Майже половина цих рішень стосувалися п'яти країн - членів Ради Європи: Росії (129), Туреччини (124), Румунії (88), України (69) та Угорщини (41).

Найбільша кількість заяв проти України, за якими в 2013 році були прийняті рішення по суті, стосуються системної проблеми невиконання (тривалого невиконання) рішень національних судів, наголошується в заяві прес-служби Уповноваженого ВР України з прав людини.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини
почав розглядати заяву учасника Євромайдану Ігоря Сіренка і звернувся до уряду України з проханням подати свої зауваження до цієї справи, а також надав заявою пріоритет. Заява надійшла до Страсбурзького суду 28 січня, і вже 1 лютого там вирішили надати йому пріоритет і повідомити про нього уряду України і запросити його подати до 28 лютого свої зауваження по прийнятності скарги до розгляду і по її суті.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини