RU

Україна в ЄСПЛ програла ще одну справу про тортури

31.10.2013, 17:50
Україна в ЄСПЛ програла ще одну справу про тортури - Фото
f13c22021abde8570af9b6a0bd6e7104.jpg
Україна зобов'язана виплатити 27 тисяч євро компенсації жителю Макіївки Олексію Тарасову, який виграв у Європейському суді з прав людини справу про катування. Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У 2000 році, щоб змусити Тарасова зізнатися у скоєнні кількох тяжких злочинів, макіївські міліціонери били його, душили і застосовували електрошокер. Після цього правоохоронці отримали явку з повинною, яка стала ключовим доказом у справі, наголошується в повідомленні правозахисної організації.

Лікарі зафіксували ушкодження, завдані міліціонерами. Згодом представники Європейського комітету з попередження тортур відвідали Тарасова і згадали цей випадок у своїй доповіді. Проте ні прокуратура, ні суди не звернули на це уваги. У результаті суд виніс вирок, яким Тарасова позбавили волі на п'ять років.

На судовий розгляд Тарасова приносили на носилках, оскільки у нього почалися серйозні проблеми з хребтом, через які він не міг ходити і сидіти. У зв'язку зі станом здоров'я підсудний навіть не зміг сказати останнє слово. Суддя на всякий випадок, запросив до зали засідань лікаря, але розгляд справи переносити не став.

Макіївську прокуратуру, яка не побачила порушень з боку міліції, і підтримувала обвинувачення в суді, у 2000 році очолював Ренат Кузьмін, який пізніше став першим заступником генерального прокурора.

Нагадаємо, вчора представник Ради Європи заявив, що Україна не виконує  рішення Європейського суду з прав людини, посилаючись на особливості національного судочинства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини