Україна перетворилася на сміттєзвалище - міністр екології

08.09.2016, 12:32
Україна перетворилася на сміттєзвалище - міністр екології - Фото
Остап Семерак
В Україні налічується близько 30 тисяч сміттєвих звалищ. Про це сьогодні на засіданні Кабміну повідомив міністр екології Остап Семерак, передає кореспондент ЛІГА.net.

Семерак зазначив, що міністерство почало інвентаризацію звалищ в Україні. "Ми збираємо реальну інформацію з усієї України. Вперше ця інформація має геолокаційye прив'язку", - зазначив він. За його словами, на основі цих даних була створена інтерактивна мапа сміттєзвалищ.

"Країна, на жаль, перетворилася в смітник. Тут на карті ми бачимо тільки червоні точки", - сказав він.

Семерак додав, що обласні державні адміністрації поставилися до доручення уряду не кращим чином: немає жодної області, яка дала б повну картину розташування сміттєзвалищ. "Це небажання органів місцевого самоврядування визнати масштаб проблеми і реально почати з нею боротьбу", - вважає міністр.

"Та інформація, яку нам в уряд подають обласні державні адміністрації, говорить про те, що є приблизно 30 тисяч сміттєвих звалищ на території України. Це і полігони, і стихійні звалища... Насправді органи місцевого самоврядування не володіють інформацією про те, де знаходяться звалища, яка їх морфологія, які під'їзні дороги, заповненість і так далі. Ми зараз володіємо інформацією про 2600 сміттєвих звалищ, і потрібна політична воля Кабінету міністрів для того щоб ще раз простимулювати ОДА до належної роботи в рішенні цієї проблеми", - підкреслив він.

Міністр екології зазначив, що електронна карта звалищ буде постійно оновлюватися, в тому числі і на підставі повідомлень громадян.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса