RU

Україна переходить на зимовий час

25.10.2013, 09:31
Україна переходить на зимовий час - Фото
Фото: ЕРА
У ніч з суботи на неділю (з 26 на 27 жовтня) Україна перейде на зимовий час - стрілки годинника переведуть на годину назад. Вранці світати буде раніше, а й темніти ввечері стане теж раніше.

Зазначимо, що починаючи з 2011 року, народні депутати пропонували ухвалити закон, що скасовує переведення годинників, - за прикладом Росії. Парламент навіть прийняв постанову, за якою Україна повинна була залишитися на літньому часі, але потім її скасували.

У нашій країні перехід на літній час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знову регулярно вводився літній час. Цій традиції стала дотримуватися і Україна з 1991 року. До 1996 року зимовий час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку в цілях економії енергетичних ресурсів вперше був проведений у Великобританії в 1908 році. Ідея економії енергетичних ресурсів шляхом переведення стрілок належить Бенджаміну Франкліну, американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США . У самих же Сполучених Штатах Америки перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

В даний час режим переведення стрілок на літній час застосовується більш ніж в 110 країнах на всіх широтах від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах. Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку в світлий час доби.

Деякі країни відмовилися від переходу на літній і зимовий час, в тому числі і ряд колишніх радянських республік. Сезонне переведення годинникової стрілки скасовано у низці держав, серед яких Японія, Китай, Сінгапур, Естонія, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан і Казахстан, Росія.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини