RU

Українців обслуговують у 1,5 раза менше лікарів, ніж європейців

29.04.2010, 16:15

Забезпечення населення України докторами первинної медико-санітарної допомоги в півтора раза менше, ніж у середньому по країнах європейського регіону. Про це під час засідання колегії Міністерства охорони здоров'я України заявив заступник Міністра охорони здоров'я Валерій Бідний.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Бідний зазначив, що в європейському регіоні показник забезпечення громадян лікарями становить 9, 4 на 10 тисяч населення, тоді як в Україні він становить лише 6,3.

Щодо чинників, які викликають низький рівень укомплектованості установ первинної медико-санітарної допомоги, В.Бідний повідомив, що, по-перше, це низький рівень заробітної плати медпрацівників і відсутність економічної мотивації для роботи в медзакладах, особливо в сільській місцевості.

За словами замміністра, за п'ять останніх років щорічно звільнялося понад 1400 лікарів, з яких тільки 300 - у зв'язку з виходом на пенсію.


"По-друге, ця відсутність умов для закріплення кадрів на місцях: забезпечення житлом молодих фахівців, створення соціальної інфраструктури в селі", - наголосив він, додавши, що сьогодні 15% (3073 лікаря) працівників установ першої меддопомоги не забезпечені житлом, зокрема понад 900 у сільській місцевості і понад 2000 у містах.

"З них тільки кожний четвертий стоїть у черзі на отримання житла. За останні п'ять років житло отримали близько 350 лікарів первинного рівня, ця динаміка свідчить, що тільки для забезпечення житлом тих, хто працює сьогодні, треба принаймні 8-9 років", - зазначив В.Бідний.

Враховуючи складну ситуацію в сфері охорони здоров'я, за словами В.Бідного, були визначені напрями державної політики щодо розвитку первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема одним із важливих кроків у частині проведення реформи первинного рівня стало затвердження Законом України (від 22 січня 2010 року N1841) Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на принципах сімейної медицини до 2011 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини