RU

Українці віддають перевагу БЮТ і Партії регіонів

19.09.2008, 17:31

Якби вибори відбулися сьогодні, то переможцем став би БЮТ, який би набрав 23,3 % голосів. Друге місце посіла б Партія регіонів, за яку б віддали голоси 20,6 % українців. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного Центром "Соціовимір".

Водночас, як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Центрі, за "Нашу Україну" проголосували б 7,1 % виборців, за КПУ - 5,2 %, за Блок Литвина - 5,1 %. Інші політичні сили у разі проведення негайних виборів до Верховної Ради не змогли б подолати трьохвідсотковий бар'єр. Більше ніж один відсоток голосів змогли б набрати Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (1,4 % голосів), блок "Народна самооборона" (1,1 % голосів) і СПУ (1 % голосів). Будуть голосувати проти всіх 10,1 % виборців, а ще не визначилися 12,5 %.

Унаслідок проведення виборів до ВР України, за даними "Соціовимір", БЮТ ймовірно зможе отримати 171 місце в парламенті, Партія регіонів – 151, "Наша Україна" – 52, КПУ і Блок Литвина по 38 мандатів.

Хоча окремі політичні сили у разі дострокових виборів і зможуть поліпшити свій результат, проте новий склад парламенту матиме ті самі дилеми і розбіжності, які є сьогодні у Верховної Ради. "Йдеться про проблеми утворення коаліції Партія регіонів + "Наша Україна" + Блок Литвина, ризики створення коаліції БЮТ + Партія регіонів і питанні залучення Блоку Литвина до гіпотетичної коаліції БЮТ+НУ", – вважає глава правління Центру "Соціовимір" Сергій Таран. Разом з тим, за його словами, нові дострокові парламентські вибори можуть перетворитися в стратегічну репетицію президентських виборів в Україні.

Опитування проводилося 4–11 вересня 2008 року. Методом особистого інтерв'ю були опитані 2100 респондентів, що представляють доросле населення старше 18 років у 17-ти областях України, АР Крим і м. Києві. Дослідження було проведено на замовлення Міжнародного інституту демократій.

Досьє на партії і блоки>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини